Digitala Vetenskapliga Arkivet

Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Artinianness of local cohomology modules
Arak University, Iran .
Linköpings universitet, Matematiska institutionen, Matematik och tillämpad matematik. Linköpings universitet, Tekniska högskolan.
2014 (engelsk)Inngår i: Arkiv för matematik, ISSN 0004-2080, E-ISSN 1871-2487, Vol. 52, nr 1, s. 1-10Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

Some uniform theorems on the artinianness of certain local cohomology modules are proven in a general situation. They generalize and imply previous results about the artinianness of some special local cohomology modules in the graded case.

sted, utgiver, år, opplag, sider
Royal Swedish Academy of Sciences, Institut Mittag-Leffler , 2014. Vol. 52, nr 1, s. 1-10
HSV kategori
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:liu:diva-105895DOI: 10.1007/s11512-013-0187-yISI: 000332797200001OAI: oai:DiVA.org:liu-105895DiVA, id: diva2:712115
Tilgjengelig fra: 2014-04-14 Laget: 2014-04-12 Sist oppdatert: 2017-12-05

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Andre lenker

Forlagets fulltekst

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Melkersson, Leif
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Arkiv för matematik

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 281 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf