Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
On second-order generalized quantifiers and finite structures
Uppsala universitet, Teknisk-naturvetenskapliga vetenskapsområdet, Matematisk-datavetenskapliga sektionen, Matematiska institutionen. Uppsala universitet, Teknisk-naturvetenskapliga vetenskapsområdet, Matematisk-datavetenskapliga sektionen, Matematiska institutionen, Matematisk logik.
2002 (Engelska)Ingår i: Ann. Pure Appl. Logic, Vol. 115, nr 1-3, s. 1-32Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2002. Vol. 115, nr 1-3, s. 1-32
Nationell ämneskategori
Algebra och logik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:uu:diva-22679OAI: oai:DiVA.org:uu-22679DiVA, id: diva2:50452
Tillgänglig från: 2007-01-19 Skapad: 2007-01-19 Senast uppdaterad: 2011-01-13

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Av organisationen
Matematiska institutionenMatematisk logik
Algebra och logik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 742 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf